Minu top reisisihtkohtade soovitused

Üks küsimus, mida peaaegu kõik mu sõbrad on mult küsinud on, et kuhu ma soovitaksin reisida.

Olles käinud enam kui 40-s erinevas riigis, mis tegelikult ei olegi nii palju, aga seda on lihtsalt rohkem kui enamik mu sõpru, siis mul on kindlasti tekkinud teatud soovitused, mida hea meelega inimestega jagan.

Enne kui ma oma nimekirja välja laotan, mainin ära, et reisida ja riiki kogeda saab väga erinevalt. See, kui minule ja mu naisele mõni riik või asukoht meeldis, ei tähenda kindlasti, et see kellelegi teisele inimesel meeldida pruugib.

Meie üldjuhul reisime pigem seljakottidega ja meile meeldib palju matkata ja omal käel ringi liikuda. See on aga väga erinev sellest, kuidas paljud teised inimesed reisivad.

Osadele meeldib hoopis võtta Estravelist vms reisibüroost pakett ja giidi juhendamisel riiki avastada.

Ma kujutan ette et isegi näiteks Itaalia reis võib olla kardinaalselt erinev inimese jaoks, kes ostab paketi/bussireisi võrreldes inimesega, kes reisib omal käel.

Sellele vaatamata lisan enda nimekirja soovitatud riikidest:

#1 Itaalia

Veneetsia kanalid

Paljude suur lemmik – Itaalia. Õnneks asub see pärl Eestile väga lähedal vaid kahe ja poole tunnise lennu kaugusel.

Itaalias on väga palju erinevaid kohti ja väga palju, mida teha. Talvel ja kevadel on Põhja-Itaalia üks maailma parimaid kohti mäesuusatamiseks. Muul ajal on võimalik nautida Itaalia loodust, linnasid, ajaloomälesisi, veini ja suurepärast sööki.

Itaalias on midagi igale maitsele ja ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes teaks kedagi, kellele Itaalia ei oleks meeldinud. Minu lemmik sihtpunkt ja eriti arvestades hinna-väärtuse suhet.

#2 Norra

Norra mäed

Uskumatult ilus koht Eestist vaid tuhande kilomeetri kaugusel. Norra loodus on midagi väga erilist. Piltide pealt sellest aru ei saa, peab ise minema kohapeale seda kogema.

Norra oli üks riike, kuhu ma reisisin (2000. aastal bussireis) ja 20 aastat hiljem, pean tunnistama, et endiselt üks kõige vingemaid kohti, kus ma kunagi käinud olen (nüüd siis juba mitmeid kordi).

Riik on küll kallis, kuid mõistlikult planeerides ja endale ise reis organiseerides on võimalik kõvasti raha kokku hoida.

#3 Kuuba

Kuuba vanahärra sigarit suitsetamas

Kirjeldamatult eriline koht, mida on veel täna võimalik väga odavalt ära näha. Samuti on siiani veel säilinud Kuuba autentsus.

Mida aeg edasi, seda rohkem areneb ka seal riigis turism ja riik hakkab muutuma. Soovitan seni kõigil, kel vähegi võimalik Kuubal ära käia, et näha, kuidas sotsialistlik eksperiment paradiisis on õnnestunud.

Inimesed elavad seal väga vaeselt, kuid õnnelikult. Saar on uskumatult ilus, kuid samas üsna turistivaene.

Comments

  1. Raul A.

    Väga huvitav. Oleks oodanud hoopis teistsugust nimekirja. Hiljem võiksid ka top 10 teha. Tahax näha, mida sa veel soovitad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga